Výmena_výťahov_Pentagon

Obyvatelia neslávne známeho bratislavského Pentagónu sa dnes už neboja chodiť domov. Bezpečnostné vstupy, zabezpečenie poschodí a unikátne vylepšené výťahy od našej spoločnosti výrazne zlepšili podmienky na bývanie vo vchodoch 40 a 42 na Stavbárskej ulici v bratislavskej Vrakuni. Dnes sú vchody čisté, bezpečné a obyvatelia sa neboja, čo ich čaká pri návrate domov.

Potrebovali bezpečnejšie výťahy
Treva-výmena-výťahov-Pentagon

Zdroj: Treva výťahy

Dlhé roky bol Pentagón známy neoprávneným pobytom narkomanov, drogových dílerov a asociálov z celého hlavného mesta. Hlavný problém bol nekontrolovaný vstup neprispôsobivých obyvateľov do vchodov. V Pentagóne nakoniec bývali aj bezdomovci a narkomani. Ničili majetok, pili a fetovali priamo vo vchodoch. S tým je dnes koniec. Do veľkej miery k tomu prispeli aj nové výťahy od firmy TREVA, ktoré sú zabezpečené kamerovým systémom a antivandal technológiou.

Treva-výmena-výťahov-Pentagon

Zdroj: Treva výťahy

Išlo o technickú výzvu

V Pentagóne prebehla komplexná rekonštrukcia vchodov a prišlo k výmene štyroch výťahov. Dvoch nákladných a dvoch osobných rýchlovýťahov. Všetky sú vybavené aktivandal technológiou a rýchlovýťah je navyše uspôsobený tak, aby v ňom človek strávil menej času a tým sa eliminovalo riziko poškodenia.

Dodávali sme výťahy, ktoré majú špeciálne antivandal tlačidlá aj antivandal kabínu odolnú voči poškodeniu, aj dvere sú z dvojitého plechu. Vo výťahoch chýba klasické zrkadlo, to nahradila vysoko leštená oceľ, aby sa nedalo rozbiť.

Rekonštrukcia v takomto priestore však nebola jednoduchá a dokázali sme ju zabezpečiť ako jediná spoločnosť. Výťahová šachta bola plná injekčných striekačiek, neporiadku, šiat, handier, aj preto boli pôvodné výťahy často nefunkčné. Samotní montážni technici museli byť vybavení špeciálnymi rukavicami, ktoré odolajú aj prepichnutiu ihlou. Stav pôvodných výťahov bol tak žalostný, že sa najprv musela  vydezinfikovať celá šachta a následne sa maľovala. Výťahy v takom stave, ako boli v Pentagóne sme nikde inde nevideli.

 

Výťahy môžu používať len majitelia bytov

Nové výťahy sú odolné nielen voči poškodeniu, ale sú vybavené technológiou, ktorá umožní ich používanie len majiteľom bytov a zároveň, nie je možné sa výťahom odviesť na iné poschodie, ako na ktorom majiteľ bytu býva. Výmena_výťahov_Pentagon

„Pochopili sme, že vstupovať do bytového domu a dostať sa k výťahu a k schránkam nie je ideálne. Veľmi často sa stávalo, že pod hrozbou vyhrážky sa dostali do bytového domu neprispôsobivé osoby. Chodili sem za nákupom drog, alebo sa zohriať,“ opisuje zúfalú situáciu zástupkyňa vlastníkov bytov pani Lenka Poláková.

Výmena_výťahov_PentagonPreto bolo prioritou zabrániť cudzím ľuďom vstupovať do vchodov, výťahov a na poschodia.Vo výťahoch sa menila strojovňa, kabína, celý výťahový systém, obmurovávali sme šachtové dvere.

Menila sa celá technika. Výťahy sú vybavené personalizovanou technológiou. Namiesto klasického výťahu, ktorý bežne premáva celým vchodom sa dnes každý obyvateľ dostane len na poschodie, na ktorom býva. Bez správne aktivovaného čipu ho výťah na iné poschodie nevyvezie.

Nové výťahy od našej spoločnosti prispeli k samotnému zvýšeniu životnej úrovne v Pentagóne aj vyššej miere bezpečia.

Dodané výťahy sú bezpečné, tiché a ich obyvatelia sa už neboja chodiť domov.