Nový spôsob ako udržať aj výťahovú kabínku bez vírusov, baktérií a ostatných mikroorganizmov môžete dosiahnuť veľmi ľahko práve vďaka UVC lampe.

Tento typ lampy poskytuje automatickú dezinfekciu vyžarovaním baktericídneho UVC žiarenia v dĺžke 254 nanometrov, ktoré  zničí na 99,99 % všetky vírusy. V priebehu doby trvania dezinfekcie UVC lampou sa do ovzdušia nedostávajú žiadne chemikálie a ani iné látky, ohrozujúce vaše zdravie. Okrem toho dôležitou skutočnosťou je, že proces dezinfekcie nemá žiadny negatívny vplyv na naše životné prostredie. Faktom je, že tento typ dezinfekcie je dlhodobo využívaný aj v oblastiach potravinárstva, gastronómií, zdravotníctve a mnohých ďalších pracovných odvetviach.

Dezinfekcia tohto typu sa využíva s určitým pravidelným intervalom, v čase keď sa v priestoroch nenachádzajú ludia. UVC germicídna lampa je preto vybavená časovačom.  Dezinfekcia sa tak bude aktivovať každé 4 hodiny po dobu 15 minút. Môže nastať i situácia, že počas dezinfekcie vstúpi do výťahovej kabíny jedna či viacero osôb, v takom prípade snímač pohybu okamžite zareaguje a dezinfekcia sa deaktivuje. Opätovné spustenie začne až po odchodu osôb z výťahovej kabíny, kedy sa lampa automaticky aktivuje a pokračuje v dezinfekcii. UVC lampu zvyčajne len tak neuvidíte, nakoľko sa umiestňuje pod strop výťahovej kabíny, čo tiež slúži ako ochrana pred poškodením.

Automatickú dezinfekciu pomocou UVC lampy je možné dodať do 15 dní od samotnej objednávky. Nami dodávané germicídne UVC žiariče obsahujú nemecké svietidlo odolné voči UV žiareniu s časovačom, nemeckú žiarivku OSRAM, zapojenie svietidla na kabíne a odskúšanie a nastavenie časových okien svietenia. Ceny závisia od typu výťahu, výberu svietidla a jeho umiestnenia v kabíne.

 

V prípade vášho záujmu nás neváhajte kontaktovať mailom, telefonicky alebo aj osobne. UVC lampu je možno pripevniť aj do iných priestorov, všetko závisí len od vašich konkrétnych požiadaviek.